سرمایه گذاری در بازار زعفران

معرفی بازار زعفران

سرمایه گذاری در بازار زعفران امکان کسب سود بدون ریسک را فراهم می کند. همیشه پیدا کردن یک بازار مناسب برای سرمایه گذاری جزء دغدغه های مهم به شماره میرود، به صورتی که در روند سرمایه گذاری شاید با جرات بتوان گفت ۹۰ درصد پیدا کردن بازار مناسب و تنها ۱۰ درصد باقی مانده خود سرمایه گذاری دارای اهمیت است. دلیل این امر نیز این است که در صورت عدم یافتن بازار مناسب برای سرمایه گذاری به سختی می توان به امکان سود حاصل از سرمایه گذاری و یا دیگر موارد این چنینی فکر کرد.

برای شروع ابتدا لازم است تعریفی از سرمایه گذاری ارائه شود تا با مفهوم آن که به طور کل با آنچه که در ذهن مردم به عنوان سرمایه گذاری پرورش یافته است آشنا شویم.

سرمایه گذاری عبارت است از صرف هرگونه زمان، کالا، خدمات و پول به منظور ایجاد بهروری و سود از یک بازار که آن را بازار هدف می نامیم.

بنابراین چنانچه شما شروع به راه اندازی یک سوپر مارکت کرده باشید در واقع تمام سرمایه اولیه شما برای خرید اجناس، استفاده از اعتبار شخصیتان برای جذب مشتری و حتی زمان سپری شده برای انجام تمام مراحل راه اندازی این سوپر مارکت به نوعی سرمایه گذاری است که بازار هدف آن تامین مایجتاج روزانه افراد می باشد. در مثال کوچکتر دیگری شما چنانچه برای تبلیغات سوپر مارکت خود پیامک تبلیغاتی در محدوده خود ارسال کنید باز هم به نوعی سرمایه گذاری کرده اید.

محاسبه سود حاصل از سرمایه گذاری با روش های پیچیده ای قابل محاسبه و گاها پیش بینی است ولی بر طبق یک فرمول بسیار ساده که همه انسان ها نیز از آن استفاده می کنند از تفریق مجموع هزینه ها از مجموع درآمد ها بوجود خواهد آمد. در اینجا باز هم باید مراقب اشتباهاتی که معمولا افراد درگیر آن می شوند باشیم. هم در بخش هزینه و هم در بخش درآمد علاوه بر پول هزینه شده و بدست آمده باید حواسمان به دیگر عناصر ارزشمند بدست آمده یا هزینه شده باشد. با این شیوه عدد سود بسیار متفاوت از آنچه که برآورد می شود می باشد.

با در نظر گرفتن نکته بالا و همچنین تعریف ارائه شده از سرمایه گذاری و سود بیش ترین سود زمانی حاصل می شود که بدست آمده ها افزایش و هزینه شده ها کاهش یابد. بنابراین لازم است در روند سرمایه گذاری به دنبال مواردی باشیم که بتوان در آن با هزینه صفر درآمد ایجاد کرد. در این حالت تمام درآمد بدست آمده سود خواهد بود.

کالا ها، خدمات و یا هر چیزی که  امکان سرمایه گذاری بر روی آنها وجود دارد بر اساس میزان بازدهی و ریسک دسته بندی می شوند و مناسب ترین گزینه انتخاب و سرمایه گذاری بر روی این بازار هدف انجام خواهد شد. طبیعتا هر چه بازار مورد نظر دارای بازدهی بالاتر و ریسک پایین تر باشد سود بیش تری نصیب سرمایه گذار خواهد شد. یک نکته مهم در مورد سود این است که همیشه لازم است بدانیم که منظور از سود تنها سود مالی نیست و آرامش خاطر و امنیت سرمایه هم جزء این سود ها در همه بازار ها به حساب می آید.

خلاصه نوشته تا اینجا:

پیدا کردن بازار هدف مناسب ۹۰ درصد ماجرای سرمایه گذاریه.

سرمایه گذاری یعنی صرف زمان، کالا، خدمات، پول و … برای رسیدن به سود.

سود به زبان ساده برابر است با:

هزینه ها درآمدها = سود

مهمه که در هزینه ها و درآمد ها فقط پول در نظر گرفته نشه و همه موارد ارزشمند مثل زمان هم لحاظ بشه.

سود بیش تر از طریق کاهش هزینه ها و افزایش درآمد اتفاق میفته و بیشترین سود زمانیه که با هزینه صفر درآمد بدست بیاریم که این یعنی تمام درآمد سود خالصه.

در سرمایه گذاری دو عامل موثر دیگه میزان بازدهی و میزان ریسکه. هر چی بازدهی بالاتر و ریسک پایین تر باشه سود بیش تر میشه و باز هم لازمه بدونیم سود فقط پول نیست و در تفسیر درست حتی امنیت خاطر رو هم سود (یا بهتر بگیم درآمد) می دونیم.

بر اساس موارد بالا بهترین سزمایه گذاری، سرمایه گذاری هستش که هزینه کمترین مقدار ممکن، درآمد بیش ترین، بازده بیش ترین و ریسک کمترین مقدار ممکن باشه.

روی آوردن به بازار های شناخته شده یا بازار های دست نخورده برای سرمایه گذاری هر کدام مزایا و معایبی به همراه دارد که اغلب افراد ترجیح میدهند با توجه به نوع دیدگاهشان به این نوع بازارها ورود کنند یا به بازار هایی که همه آنها را به عنوان بازار های شاخص برای سرمایه گذاری می شناسند وارد شوند. از مهم ترین مزایای بازار های شناخته شده مانند بازار خودرو، مسکن، بورس، طلا و جواهر و … که در کشور ما به عنوان بازار های شاخص سرمایه گذاری شناخته می شوند می توان به امکان استفاده از تجربه دیگر افراد برای افزایش بازده و کاهش ضرر اشاره کرد ولی بزرگترین عیب آن بوجود آمدن فضای رقابتی شدید و کاهش سود و همچنین عدم قطعیت در پیش بینی های به عمل آمده بواسطه تعداد زیاد عناصر فعال در بازار هدف می باشد.

از نگاه تعدادی از سرمایه گذاران بهترین بازار های هدف بازار های نوپا هستند که افراد می توانند به ورود به این بازارها جزء اولین ها بوده و از این شیوه به یکی از غول های این بازار تبدیل شوند. این نوع بازار ها آمادگی رشد جهشی داشته و می توانند ریسک حاصل از سرمایه گذاری را تا حد زیادی کاهش دهند.

در این مقاله سعی میکنیم که به شما برای سرمایه گذاری بهتر و شناساندن بهتر بازارهای هدف مناسب تر برای سرمایه گذاری آشنا کنیم. تصمیم برای ورود به هر بازاری در نهایت امر با خود شماست و خودتان بهتر از هر متخصصی می توانید در مورد بازار ایده آلتان نظر بدهید.

با یک جست و جوی ساده می توانید میزان سود دریافتی با سرمایه گذاری در هر یک از بازار های طلا، ارز، بورس، بانک و… را پیدا کنید. نکته ای که باید در مورد هر بازاری به آن توجه کنید چهار عاملی است که در بالا به آن به عنوان مهم ترین شاخص های یک سرمایه گذاری موفق اشاره کردیم. از آنجایی که بازار ارز و طلا تقریبا مشابه یکدیگر است آنها را در یک دسته جای داده و مقایسه می کنیم:

ارز و طلا

در این دسته از بازار ها هزینه عبارت است پولی که آن را تبدیل به ارز یا طلا کرده اید، هزینه نگهداری ارز و طلا می باشد. درآمد حاصله از این بازار نیز برابر با حاصل تفریق مجموع فروش از مجموع خرید است. میزان بازدهی بازار وابسته به عوامل زیادی سیاسی، اجتماعی می باشد که معمولا قابل پیش بینی نیست. همچنین به دلیل وابسته بودن این بازار به عوامل بسیار متعدد شاخص ریسک در این نوع بازار بسیار بالا است. میزان ریسک در بازار ارز بسیار بیش تر از بازار طلا می باشد. به دلیل بیماری سیستم اقتصادی کشور این نوع سرمایه گذاری احتیاج به ریسک فراوان دارد. چنانچه قصد ورود به این بازار را دارد به هیچ عنوان تمام سرمایه خود را وارد این بازار نکنید زیرا با توجه به بالا بودن میزان ریسک احتمال ضرر در آن بیش تر از دیگر بازار ها است.

سود بانکی

هزینه ها در این بازار عبارت است کاهش ارزش پول در طی زمان که در اثر افت ارزش پول ملی رخ میدهد. برای مقایسه راحت تر می توانید ارزش ۵۰ هزار تومان پول سال ۱۳۹۰ را ۵۰ هزار تومان سال ۱۳۹۵ مقایسه کرد. اگر در سال ۹۰ با این پول بتوان ۵۰ بسته ماکارونی خرید و در سال ۹۵ بتوان ۱۰ بسته خریداری کرد ارزش پول شما یک پنجم شده است. درآمد در این بازار نیز برابر با همان سود پرداختی توسط بانک می باشد. میزان بازدهی این بازار کاملا مشخص است و ریسک بسیار پایینی دارد. این بازار برای افرادی مناسب است که هیچ گونه قدرت ریسکی ندارند و به اندکی ضرر نیز راضی اند. دلیل این امر نیز این است که در این بازار میزان سود پرداختی بانک ها از میزان تورم و افت ارزش پول شما کمتر است!

بورس

در این بازار هزینه عبارت است از پولی که شما باید برای خرید سهام بورس هزینه کنید، هزینه یادگیری اینکه چگونه در بورس کار کنید (چنانچه با آن آشنایی ندارید) و زمانی که باید صرف کنترل سهام و مطالعه ویژگی های هر یک از شرکت ها و میزان سود آنها و همچنین تحلیل سهام عرضه شده بوسیله ابزار های تکنیکال برای پیدا کردن سهم مناسب می باشد. سود دریافتی از این بازار برابر با تفریق مجموع پول پرداخت شده برای خرید از مجموع پول حاصل شده از فروش سهام می باشد. میزان بازدهی این بازار به مراتب بالاتر از دیگر بازار های بیان شده در بالا است و میزان ریسک به شدت وابسته به تجربه و تبحر و گاها شانس شما وابسته است. از آنجایی که پای شانس به میان می آید می توان این بازار را بازاری با ریسک متوسط رو به بالا برای افرادی با تجربه متوسط دانست و برای افرادی که با آن آشنا نیستند می توان آن را بازاری تقریبا پر ریسک در نظر گرفت.

تجربه ای از بهترین بازار برای سرمایه گذاری

بهترین بازار برای سرمایه گذاری بازاری است که شما در آن پولی که هزینه می کنید را اندکی فرآوری کنید. هر چهار بازار بالا دقیقا مانند خام فروشی نفت است و فرآوری یعنی همان تبدیل نفت خام به دیگر مواد قابل استحصال که نتیجتا باعث افزایش سود حاصله می شود.

بنابراین بهترین نوع سرمایه گذاری، سرمایه گذاری است که شما در آن درواقع با پولتان کار کنید و یا در نوع بهتر آن بدون هیچ هزینه ای بتوانید درآمد کسب کنید. شما می توانید در هر جایی به دنبال این نوع سرمایه گذاری کنید ولی در اینجا ما نگاهمان را معطوف به بازار زعفران می کنیم و برای شما پیشنهاداتی داریم:

۱- با تلاش برای رسیدن به نشان مشتری طلایی به سود برسید

ما در زرفران مشتریانمان را به چهار دسته تقسیم می کنیم. در این دسته بندی ها پایین ترین سطح مشتری عادی، پس از آن مشتری با نشان برنزی، سپس مشتری با نشان نقره ای و پس از آن مشتری با نشان طلایی می باشد.

با رسیدن به هر کدام از این سطوح شما بر روی همه سفارش هایتان تخفیف دریافت می کنید. در این میان مشتری عادی محصولات زرفران را بدون تخفیف دریافت خواهد کرد.

برای مشاهده چگونگی این دسته بندی از ***********بازدید کنید.

شما با دریافت این نشان ها و سپس سفارش نیاز های دوستان، آشنایان و یا حتی بازاریابی این محصول می توانید محصول را با درصدی تخفیف ویژه خودتان دریافت کنید و سپس محصولات را با قیمت موجود در سایت که برای مشتریان عادی می باشد بفروش برسانید. همچنین در قسمت آدرس ارسال می توانید مستقیما سفارش را به مشتریتان بدون اینکه او از قیمت تمام شده آن برای شما آگاه شود ارسال کنید.

۲- اگر توانایی فروش دارید به سود بیش تری برسید

ما در زرفران برای خرید کلی تخفیف های ویژه ای قائلیم. بنابراین شما اگر از آن دسته از افرادی هستید که با کسب و کار هایی که به محصولات ما نیاز دارند در ارتباط هستید و به یک باره حجم زیادی خرید را از طرف خود و یا دیگران انجام دهید می توانید به راحتی تخفیف زیادی بر روی محصولات بگیرید. همچنین ما نیز تا حد امکان در این مسیر شما را یاری خواهیم کرد.

برای مثال یکی از بزرگترین مصرف کننده های زعفران رستوران ها می باشند. شما چنانچه در شهر تهران ساکن هستید می توانید با همکاری با تعدادی از رستوران های سطح شهر و رایزنی با آنها به راحتی خرید کلی آنها را تامین کنید و سود زیادی را بدست آورید.

برای اطلاعات بیش تر مطلب ********را مطالعه کنید

۳- نماینده زرفران شوید

اگر شما توانایی اینکه به نمایندگی از ما کار فروش را در یک شهر انجام دهید دارید ما با افتخار نمایندگی زرفران را به شما اعطا می کنیم و همکاری سودمندی را برای شما آغاز می کنیم. برای این کار شما لازم است حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی یک فروشگاه را داشته باشید و پس از آن می توانیم همکار شما باشیم. قیمت محصولات زرفران برای همکاران ما بسیار مقرون به صرفه می باشد و تقریبا محصولات ما با قیمت تمام شده در اختیار شما قرار گرفته می شود.

برای اطلاعات بیش تر مطلب همکاری در سه قدم با زرفران را مطالعه کنید.

خوشحالیم که بتوانیم در اوضاع ویژه کنونی کوچکترین کمکی برای تصمیم بهتر به شما داشته باشیم.

  • فرزانه فروزان
  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • 1093 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه